Ken Suer

Link

Contact Council Member

Position

Council Member

Elected Officials

Council Member Ken Suer

Sworn In: December 6, 2017
Term Expires: December 1, 2021

Council Member Ken Suer and his family have been Montgomery residents since 1989. Mr. Suer has been involved with Montgomery City government since 1992 serving on the Planning Commission, Board of Zoning Appeals and then City Council since 2001. He has a M. Ed. from Xavier University and a BS. Ed. from University of Cincinnati and spent over 30 years in the field of education holding positions in instruction, counseling and administration. He was appointed and served as Mayor from December 7, 2011 through December 4, 2013.

Close window